Sıkça Sorulan Sorular

MORITOYS OYUN PROGRAMI HAKKINDA

Üyelik planlarınız ve fiyatlandırmalarınız nasıl?

Şu an iki ayrı moritoys üyelik paketimiz mevcut: 3 aylık üyelik (260 TL / ay) ve 6 aylık üyelik (230 TL / ay).

Hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyorsunuz?

Güvenli ödeme çözüm ortağımız olarak iyzico ile çalışmaktayız. iyzico’nun desteklemekte olduğu ödeme araçları olan Mastercard ve Visa ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aboneliğim otomatik olarak yenileniyor mu?

moritoys üyeliğiniz otomatik olarak yenilenmektedir. moritoys 3 aylık üyelerin paketleri 3 aylık ile; 6 aylık üyelerin paketleri ise 6 aylık ile yenilenmektedir. Üyeliğinizi üye sayfanızdan kolayca dondurabilirsiniz.

moritoys programı hangi yaş gruplarını kapsamaktadır?

Programımız 3-6 yaş arası (36-71 ay) çocuklar için tasarlanmıştır.

moritoys kutularının içeriği nedir?

Her kutu iki oyuncak ve bir kitap içermektedir.

PYP (Primary Years Programme) nedir?

PYP, 3-12 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış uluslararası geçerliliği olan disiplinlerarası bir eğitim programıdır. Uluslararası ilköğretim için geliştirilen müfredat çerçevesi olan International Baccalaureate’in (“IB”) ilk yıllar programını oluşturur. Öğrencilerin neler öğrenmesi gerektiği, eğitim yöntemleri ve değerlendirme stratejileri hakkında yol gösteren uluslararası bir müfredat modeline sahiptir. Öğrencilerin sınıf içinde ve dışında tüm açılardan gelişmesini amaçlamaktadır.

PYP’nin amacı, 3-12 yaş arasındaki öğrenenlere ilgi çekici, dış dünyada uygulanabilir, düşünmeyi tetikleyen disiplinlerüstü bir müfredat yaratmaktır. PYP ile öğrencilerin düşünen ve eleştirebilen, sorgulayıcı, aynı zamanda insanların düşüncelerine ve tecrübelerine saygılı, farklılıklara duyarlı, insanlık değerlerinin bilincinde, yerel ve küresel konularda bilgili ve yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen, risk alabilen bireyler olarak yetişmeleri hedeflenir.

Oyun programınızı nasıl geliştirdiniz?

moritoys oyun programını, PYP programının sınıf dışında oyunla öğrenime en uygun öğesi olan “PYP becerileri” odağında geliştirdik. PYP becerileri hızla değişen dünyamızda başarılı olmak için bireylerin sahip olmaları gereken yetenekleri temsil ediyor.

moritoys programını PYP müfredatının belirlediği “Düşünme Becerileri”, “Sosyal Beceriler”, “İletişim Becerileri”, “Özyönetim Becerileri” ve “Araştırma Becerileri”ni 3-6 yaş arası çocuklara dengeli bir olarak sağlayacak şekilde tasarladık.

Üyelik yenilenme / faturalandırma tarihim nedir?

Faturalandırma döngünüz ilk ödemeyi yaptığınız kayıt tarihinde başlar ve daha sonra her ayın aynı gününde üyeliğiniz yenilenir.

Örneğin, 1 Temmuz günü üye olduğunuz takdirde, sonraki ayın 1’i aylık faturalandırma tarihiniz olacaktır. Ancak ayın 1’inin hafta sonu veya tatil gününe denk gelmesi durumunda, üyelik yenileme tarihiniz + - 2 günlük değişiklikler gösterebilir.

Üyeliğimi beklemeye alma, dondurma şansım var mı?

Tabii ki! üye sayfanıza giriş yapıp ‘üyeliğimi dondurmak istiyorum’ sekmesini tıklamanız veya info@moritoys.com adresine yazmanız yeterli. Üyeliğinizi yeniden aktive etmenize kadar bir daha otomatik yenileme yapılmayacak, kartınıza herhangi bir üyelik bedeli yansımayacaktır.

Üyeliğime ikinci bir çocuk ekleyebilir miyim?

Hesabınıza giriş yapıp üye profiliniz altındaki ‘Başka Çocuk Ekle' butonuna tıklayarak veya info@moritoys.com adresine yazarak ikinci çocuğunuzu ekleyebilirsiniz. İkinci çocuklara özel % 20 moritoys indirimi de sizin!

Oyuncaklarımı kendim seçebilir miyim?

moritoys, PYP becerilerini baz alarak dengeli gelişim sunmayı hedefleyen bir oyun programıdır. Programımızın amacı erken çocukluk döneminde dengeli gelişimi sağlamak olduğundan programımıza sadık kalarak oyuncaklarımızı size iletiyoruz.

Tüm oyuncaklar Türkçe kılavuzla mı geliyor?

moritoys olarak programımızdaki tüm oyuncaklar için oyuncak bilgileri, eğitim odağı, nasıl oynanacağına dair öneriler içeren kartlar hazırladık. Bu kartlardaki tüm bilgileri Türkçe olarak sizlere kutularınızla birlikte iletiyoruz.

Ancak programımızda bulunan bazı markaların (örneğin Osmo ve Tiggly) kendilerine ait kılavuzları ve mobil uygulamaları Türkçe olarak sunulmadığından bu talimatların takibi temel seviyede İngilizce gerektiriyor.

OYUNCAK PAYLAŞIMI HAKKINDA

Oyuncakların temizliğini ve hijyenini nasıl sağlıyorsunuz?

moritoys hijyen takıntılı bir ekipten oluşuyor! Oyuncaklarımızın hijyenini 3 aşamalı temizleme sürecimizle sağlıyoruz.

1. Yıkama – tüm oyuncaklarımız toksik madde içermeyen, çevre dostu, anti-bakteriyel ‘ECOVER’ temizlik malzemeleriyle yıkanıyor.

2. Dezenfeksiyon – Yıkama sonrası oyuncakları kalan mikroplar ve bakterilerden arındırmak için ultrasonik banyolar kullanıyoruz.

3. Koruma – moritoys temizlik işleminden geçen oyuncakları hijyenlerini korumları adına ayrı ayrı bez torbalara koyup plastiK oyuncak saklama kutularında muhafaza ediyoruz.

Bu aşamalardan geçen moritoys oyuncakları, kutusundan hiç çıkarılmamış oyuncakların çoğundan daha hijyenik!

Oyuncakları satın alma opsiyonumuz da mevcut mu?

Evet, çocukların ayrılmak istemeyeceği oyuncaklar olabileceğini düşünerek sizlere özel piyasa fiyatlarının altında satın alma seçeneği sunuyoruz. Satın almak istediğiniz oyunakla ilgili info@moritoys.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Çocuğum oyuncağı kaybederse veya ona zarar verirse ne olur?

Ufak kayıplar, tamir edilebilecek hasarlar hiç sorun değil, çocukların keyifli kalma ufak izleri tolere ediyoruz. Ancak oyuncakları kullanılamaz hale getiren önemli hasar veya kayıplarda oyuncaklar moritoys’un avantajlı fiyatlarıyla sizin oluyor. Benzer modelin uygulandığı İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Hindistan’da kayıp oranlarının binde 5’i aşmadığını öğrendik; eminiz siz de moritoys avantajlarından sadece ayrılamadığınız oyuncaklar için faydalanacaksınız.

Bu ayki kutumu çok sevdim, biraz daha bu kutuyla devam edemez miyim?

Aynı kutuyla 1 ay daha devam etme seçeneğimiz mevcut. Üye sayfanızdan “kutumu 1 ay daha kullanmak istiyorum” sekmesine tıklamanız yeterli.

Kutuyu teslim etmemizin ardından evde moritoys oyuncaklarına ait parçalar buldum, ne yapmalıyım?

Bize info@moritoys.com adresinden ulaşabilirsiniz. Kalan parçaları ya gelip teslim alıyor, ya da bir sonraki kutunuza eklemenizi rica ediyoruz.

Ya kırık veya eksik parçaları olan bir oyuncak teslim aldıysam?

moritoys kutularınız detaylı bir temizlik ve kontrol aşamasından geçerek hazırlanıyor. Ancak nadiren de olsa gözümüzden kaçan bir durum olursa oyuncağı teslim almanızdan sonraki 24 saat içinde bizimle iletişime geçmenizi rica ediyoruz. Yeni oyuncağınızı en hızlı şekilde yeniden kapınızda olacak.

TESLİMAT BİLGİLERİ

Hangi şehirlere / bölgelere hizmet veriyorsunuz?

moritoys şimdilik sadece İstanbul ve Ankara'da. İstanbul'da tüm bölgelere hizmet verirken Ankara'da sadece aşağıda belirtilen bölgelere teslimatımız var:

İstanbul – Tüm bölgeler

Ankara – Altındağ, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı, Keçiören, Mamak, Yenimahalle

Yakında diğer şehirlere hizmet vermeye başlayacağız. Yenilikler için takipte kalın!

Oyuncak teslimatını nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Üye olmanızın ardından 7 iş günü içinde kutunuz kapınızda!

Teslimatlarımızı kargo dağıtım ortağımız Kolay Gelsin ile gerçekleştiriyoruz.

Yeni sürpriz kutunuzu teslim ederken, bir önceki kutunuzu da teslim alıyoruz. Tek yapmanız gereken, oyuncakları size teslim edilen bez çantalarla birlikte moritoys kutunuza yerleştirmeniz. Oyuncakları geldikleri kutuda iade etmeniz gerekmektedir.

Kutu değişim günüm yaklaştığında bir hatırlatma alacak mıyım?

Evet, değişim tarihinden önce info@moritoys.com adresinden bir e-posta hatırlatması alacaksınız.

Kutu değişimimi farklı bir adresten planlayabilir miyim?

Tabi ki, bizi teslimattan 48 saat önce bilgilendirmeniz yeterli!

Kalıcı değişiklikleri üye sayfanızdaki ‘adres değişikliği’ sekmesinden, tek seferlik değişiklikleri ise info@moritoys.com adresine yazarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yanlış bir adres girmişim, ne yapmalıyım?

Teslimatımızda gecikmeyi önlemek için lütfen hemen bizimle info@moritoys.com adresine yazarak iletişime geçin.

BAŞKA SORUNUZ VAR MI?

Bu SSS ile cevaplanmayan bir sorum var, size nasıl ulaşabilirim?

Bize her zaman info@moritoys.com adresinden ulaşabilirsiniz.