Superpegs

Miniland Education'ın minik eller için tasarlanmış mozaik seti, çocukların renkleri ayırt edebilme ve boyutsal organizasyon becerilerini kuvvetlendirirken, konsantrasyon ve odaklanabilme becerilerini de destekler.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Miniland Superpegs Mozaik Oyunu

2 yaşından itibaren çocukların dikkat süresi oynadıkları oyuna göre yavaş yavaş artmaya başlar. Bu süreç içerisinde çocukların odaklarını uzatan oyunlar zihinsel becerilerine katkıda bulunur. Superpegs mozaik oyunu eğlendirici boyutuyla dikkat süresini keyifle arttırırken; farklı şekil ve renklere aşinalığını pekiştirir, el-göz koordinasyonun gelişmesine yardımcı olur, farklı geometrik şekli/renkleri ayırt edebilmesine ve eşleştirme yapmasına olanak sağlar.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

 • Bilgi edinme ve kavrama: Geometrik şekillerin birleşiminde farklı nesneler oluşturulabileceğini öğrenir. Panoda kullanılan renklere göre hangi mandalı seçmesi gerektiğini algılar, öğrendiği bilgileri oyunda kullanır.

İletişim Becerileri

 • Konuşma: Oyunu kurgulama ve süreci anlatma fırsatı yakalar. Kendini, yaptığı temayı öyküler kurgulayarak ifade etmesi için olanak sağlar.
 • Dinleme: Oyunu kurgularken kullanılacak renkler ve şekiller hakkında diğer kişilerin düşüncelerini dinleme fırsatı bulur.
 • Görme: Farklı renkleri ve geometrik şekilleri inceler ve bunların birbiriyle etkileşimi sonucu ortaya çıkan ürünü yorumlar.

Özyönetim Becerileri

 • İnce kas becerileri: Mandalları uygun olan geometrik şekli bulduktan sonra panoya yerleştirir; doğru olmadığını görünce çıkarır. Bunu yaparken de ince kaslarını kullanır.

Önerilen Oynama Şekli

Oyuna başlamadan önce;

 • Malzemeleri çocuğunuzla beraber tek tek inceleyin. Bunların neler olduğu ve ne işe yaradıkları üzerine sohbet edin.
 • Çocuğunuzun matematik becerilerini geliştirmek adına aynı renkte ve aynı şekilde olan vidaları adlandırmasını (Hangi şekil? Ne renk?) ve gruplandırmasını isteyebilirsiniz.
 • Renklerine ve şekillerine göre ayırdıkları grupları beraber sayabilir, en fazla/en az/eşit miktarda olan grupları karşılaştırabilirsiniz.

  Oyunu iki farklı şekilde oynayabilirsiniz:

  Oyun kartlarında bulunan resimleri tamamlama

  Oyunun farklı desenler içeren 2 adet kartı vardır. Bu kartları oyun panosunun altına yerleştirerek doğru renk ve şekilleri doğru noktalara konumlaması beklenir.

  Kendi hayalindeki deseni hayata geçireceği serbest yaratım süreci

  Çocuğunuzun hayal gücüne bırakabilirsiniz. Kartları kullanmadan, onun yarattığı karakterlere uygun olarak vidaları konumlandırmasını izleyebilir, hakkında hikayeler anlatmasını teşvik ederek öykünün tadını çıkarabilirsiniz.