Shelby's Snack Shack Game

Çok sayıda ödül almış, çok satanlar listesinde 1 numaradan düşmeyen Shelby’s Snack Shack Game ile çocuklar kazanmanın değil keyif ve eğlencenin ön planda olduğu harika bir oyun deneyimi yaşıyor! Bu oyunda çocuklar zamanın nasıl geçtiğini anlamazken rakamları tanıma ve sayma gibi matematiksel becerilerini pekiştirecek, stratejik düşünme üzerine pratik yapacaklar!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Educational Insights Shelby's Snack Shack

Erken çocukluk döneminde oyun demek eğlence demektir. Çocuklar hırslardan uzak, öğrenme zorunluluğunu üzerlerinde hissetmeden sadece eğlenmek isterler. İşte doğru oyuncak seçimi bu noktada harika bir eğitim aracı olur. Çocuklar oyun sürecinden keyif alırken bir yandan da farkında olmadan pek çok kavram ve bilgiyi öğrenmiş olurlar. Shelby’s Snack Shack Game tam da böyle bir fırsat yaratıyor. Kazanmanın değil keyif ve eğlencenin ön planda olduğu bu oyunda çocuklar, rakamları tanıma ve sayma gibi matematiksel becerileri pekişiyor, stratejik düşünme üzerine pratik yapıyorlar.

Gelişime Katkısı

Sosyal Beceriler

  • İşbirliği yapma: Oyun sırasında diğer oyuncularla işbirliği yapma, onlara saygılı olma, malzemeleri paylaşma ve sırasını bekleme üzerine yoğunlaşır.
  • Başkalarına saygı duyma: Oyunu kazansa da kaybetse de kazanan oyuncuyu tebrik etme becerisi gelişir.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Shelby cımbızını kullanarak küçük kemikleri tutma ve oku çevirme hareketleri yaparken ince kas becerileri desteklenir.

Düşünme Becerileri

  • Bilgi edinme ve kavrama: Oyunun oynama şekli ve kuralları üzerine bilgi edinir ve nasıl daha çok kemik toplayabileceğini kavrar.
  • Uygulama ve analiz: Kavradığı bilgileri (rakamları tanıma, sayma ve diğer basit matematiksel beceriler) stratejik düşünerek uygular. Diğer oyuncuların kemik sayılarını analiz eder ve daha çok kemik toplamak üzere strateji geliştirir.

Önerilen Oynama Şekli

Oyun 2 ila 4 kişi arasında oynanır.

Oyuna başlarken her oyuncu bir yuvarlak kase alır. Büyük oyun kutusuna da kemikler yerleştirilir. Oyuna ilk kimin başlayacağına oyuncular kendi aralarında karar verirler.

Sırası gelen oyuncu çarkı çevirir. Çarkta çıkan şekillere göre aşağıdaki aksiyonu alır.

Tüm kemikler bitince en çok kemiğe sahip oyuncu kazanır!

İyi eğlenceler!