Balance Bike with Helmet

2014 yılında, tekerlekli oyuncak sektöründe 20 yılı aşkın deneyimi olan bir ekip tarafından kurulan Globber, kısa sürede hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarladığı ürünlerle onlarca ödüle layık görüldü ve dünyanın en bilinen oyuncak markalarından biri haline geldi. Çocukların pedal çevirme seviyesine adım atmadan önce büyük kas gelişimini desteklemek ve denge yeteneğini geliştirmek için tasarlanan bu denge bisikletinin bir diğer öne çıkan yanı da; çocukların konforu için tasarlanmış inovatif selesi ve göz kamaştıran tasarımı…

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Globber Denge Bisikleti

Yaşam boyu devam eden motor (büyük kas ve ince kas) gelişimin en önemli ve sağlam temelleri erken çocukluk döneminde atılır. Büyük kas gelişimi; vücudun genel hareketlerini ve denge dinamiğini kapsar. Bu hareketler; zihin, duyu organları ve kasların birlikte çalışması ile ortaya çıkar. Dolayısıyla, çocuklar büyük kaslarını çalıştırırken bütüncül şekilde zihinlerini ve duyularını da geliştirmiş olurlar. Globber Denge Bisikleti, çocukların temel kuvvet ve sabit kalma, denge ve koordinasyon becerilerini geliştirirken bir yandan da duyularını harekete geçirir. Ayrıca, dengede durmayı keşfederek öğrenmelerini sağlayarak yardımsız hareket etmelerine destek olur ve özgüvenlerini besler.

Gelişime Katkısı

Özyönetim Becerileri

  • Büyük kas becerileri: Bisikleti dengeli kullanabilmek adına büyük kas gruplarının kullanıldığı ve güç etmeninin gerektiği becerileri gösterir.
  • Yer bilinci: Bisikleti dengeli şekilde kullanırken etrafında yer alan ya da önüne çıkan nesne ve canlıların konumuna dikkat etmesi ve çarpmamak ya da ezmemek için duyarlılık göstermesi beklenir.
  • Güvenlik: Kendisini ve başkalarını tehlikeye ya da riske atmaktan kaçınan davranışlarda bulunması teşvik edilir.
  • Davranış koşulları: Bisikleti kullanırken uyması gereken kuralları bilmesi ve uygulaması beklenir.

Önerilen Oynama Şekli

Öncelikle bisikletin selesini ve T-bar’ı çocuğunuzun boyuna uygun olarak ayarlayın.

Globber Denge Bisikleti, 2 tekerlekli bisiklete binmeyi bilmeyen ya da 2 tekerlekli bisiklet kullanıp denge oyunlarından daha çok keyif almak isteyen tüm çocuklar için ideal bir oyuncaktır.

Globber Denge Bisikleti’nin tüm kontrolü çocuklarda...

İlk başlarda, adımlayarak bisikleti sürebilir ve kendilerini böyle daha konforlu hissedebilirler. Ardından, ayakları kısmen havada birkaç saniye boyunca dengelerini sağlayabilirler. Bunun için kendilerine güvenmeleri yeterli... Bu güveni sağlayana kadar çocuğunuzun yanında olmanız ve onu güvende hissettirmeniz önem arz eder.

Kendi dengelerini sağlayıp bağımsız eğlencenin tadını çıkardığında artık denge konusunda uzmanlaşmış, büyük kas becerilerine hakim ve 2 tekerlekli bisiklete geçmeye hazır demektir :)

Bu arada çocuğunuz bisikletinin keyfini çıkarırken, onunla bisikletin en çevre dostu araç olduğu konusunda sohbet edebilir; aynı zamanda bisiklet kullanmanın sağlıklı yaşama etkilerinden de bahsedebilirsiniz.