Magformers 30 piece set

Magformers, çocukların zeka ve problem çözme becerilerine sağladığı katkıyla dünyada büyük bir furyaya dönüşen mıknatıslı yapı oyuncaklarının en önde gelen markalarındandır. Magformers setleri ile geometrik düz şekillerden yola çıkarak 2 ve 3 boyutlu figürler oluşturulur ve araçlar inşa edilir. Magformers’ın 30 Parçalı Basic Seti sihirli toplar, evler, kuleler inşa etmek için idealdir. Tabi ki bu setle neler inşa edilebileceğinin sınırını çocuğunuzun hayal gücü belirleyecek!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Magformers Mıknatıslı 30 Parça Yapı Bloğu Seti

Erken çocukluk döneminde üç boyut algısı oldukça zor kavranan bir konsepttir. Çocuklar ne kadar erken yaşta iki boyuttan üç boyuta geçişin mantığını kavrarsa boyut ve derinlik algıları da o kadar hızlı gelişir. Ancak bu öğretiyi didaktik olmadan, oyun içinde ve/veya gündelik yaşantılarına entegre şekilde vermek büyük önem arz eder.

Magformers Basic seti ile çocuklarınız bu öğretiyi kendileri keşfedecek ve yaratıcılıklarının sınırlarını zorlayarak eğlenmenin keyfini çıkaracaklar.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

  • Kavrama: Şekil ve renk kavramı gelişir. Parçadan bütüne geçme sürecinin anlamını yakalar ve öğrendiklerini yorumlar.
  • Sentez: Bir bütün yaratmak üzere parçaları farklı şekillerde birleştirmesi, yeni şeyler yaratması, tasarlaması, geliştirip yenilikler çıkarması teşvik edilir.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Parçaları kavrama, takıp çıkarma gibi ince kas sistemlerinin duyarlılıkla kullanılmasını gerektiren becerileri gösterir.

Önerilen Oynama Şekli

Kutudan çıkan parçaları çocuğunuzla birlikte tek tek sayın. Setin kaç parçadan oluştuğu, bu parçaların ne işe yaradığı ile ilgili sohbet edin.

Parçaları renk ya da şekillerine göre gruplara ayırabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun matematik becerilerinin gelişmesine destek olabilirsiniz.

Magformers seti ile oluşturulabilecek şekiller üzerine edeceğiniz sohbet çocuğunuzun yaratıcılığını teşvik edebilir.

Oyunlarınız sırasında şekiller, renkler, iki ve üç boyutluluk, denge gibi konularda sohbet etmeniz çocuğunuzun matematiksel konseptlerinin gelişmesine yardımcı olacaktır.

İyi eğlenceler!