The Happy Architect Town

Nexus Happy Architect Town, 26 ahşap parçadan oluşan bir şehir kurma setidir. İtfaiye istasyonu, süpermarket, postane, polis karakolu, okul gibi bir şehrin ihtiyacı olan pek çok detayı içeren setle çocuklar saatlerce keyifli vakit geçirecekler!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Nexus Happy Architect Town

36 ay itibariyle çocukların el-göz koordinasyonları hızla gelişmeye başlar. Böylelikle 2 yaşa nazaran küçük objeleri daha rahat kavrarlar ve ince motor becerileri gözle görülür şekilde artış gösterir. Bu dönemde çocuklara, motor becerilerini destekleyici oyunlar sunmak, gelişimlerine büyük katkılar sağlar.

Nexus Happy Architect Town, çocukların ince motor gelişimlerine yardımcı olmakla beraber, matematik becerilerini destekler; sosyal ve duygusal gelişimlerine destek olur.

Gelişime Katkısı

İletişim Becerileri

  • Konuşma ve sözel olmayan iletişim: Bir kurgu yaratarak oyunu şekillendirmesi konuşma ve sözel olmayan iletişim becerilerine katkıda bulunur.
  • Sunma: Yarattığı oyun çerçevesinde fikirlerini sunarak oynar.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Nesneleri bir araya getirerek yeni şekiller oluşturma olanağı tanır. Nesneleri toplama, dizme, takıp çıkarma becerilerini destekler.
  • Yer bilinci: Parçaları birbirlerine takıp çıkarırken uygun şekilde tutar ve uygun biçimde yerine yerleştirir.

Önerilen Oynama Şekli

moritoys kutunuzu açarken çocuğunuzla beraber Happy Architect Town setinden kaç parça çıkabileceği ve bu parçaların neler olabileceği üzerine sohbet edin. Kuracağınız oyunun kurgusu üzerine kafa yormaya başlayın. Kutuyu açtıktan sonra parçaları tek tek sayın ve aynı amaca hizmet edenleri gruplayarak ayırın.

Sıra hayalinizdeki şehri kurmaya geldi!

  • Bir modele bağlı kalma zorunluluğu olmadan, çocuklarınızın yaratıcılığını kullanmasına olanak sağlayın.
  • Açık uçlu sorular yönelterek yarattığı şeyler hakkında sohbet edin: "Bu nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanmayı düşünüyorsun? Peki, bu parçayı başka şekilde de kullanabilir miydik?" gibi...
  • Şehir yaşamını anlatan hikayeler oluşabilmesi için çocuğunuzu destekleyin ve ailecek oyunun keyfine kendinizi bırakın.

    İyi eğlenceler!