Acrobat Game of Skill

Akrobatlarınızı attığınız zarın renklerine göre tahtaya stratejik olarak yerleştirirken, inşa ettiğiniz kulenin çökmesine izin vermemeye özen gösterin! Acrobat Skills Game, grup halinde oynanan ve stratejiye dayalı bir oyundur. Sosyal ve düşünme becerilerini doğrudan destekler.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Janod Acrobat Denge Oyunu

Acrobat Skills Game, grup halinde oynanan ve stratejiye dayalı bir oyundur. Sosyal ve düşünme becerilerini doğrudan etkiler. Grup halinde oynanması işbirliği yapma, sıra bekleme, saygılı olma gibi temel sosyal becerileri geliştirirken; stratejiye dayalı oluşu uygulama, analiz, değerlendirme gibi düşünme becerilerini destekler. Janod acrobat skills game ile çocuklar bu becerilerin yanı sıra tutma, kavrama, yerleştirme gibi ince kas hareketlerini yapacak ve renk bilgisi, eşleştirme gibi temel matematiksel bilgileri tekrarlayacaklar.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

  • İnce kas becerileri: Akrobatları, zarları, kartları tutar, kavrar ve dengeli şekilde yerleştirir.
  • Yer bilinci: En uzun kuleye ulaşmak adına akrobatları uygun yerlere yerleştirmeye çabalar.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Parçaları kavrama, takıp çıkarma, dizme gibi hareketleri yaparken ince kas becerilerini kullanır.
  • Yer bilinci: Modele uygun olarak parçaları konumlandırması ve uygun şekli yaratması beklenir.

Sosyal Beceriler

  • İşbirliği yapma: Diğer oyuncularla işbirliği yaparak çalışması, onlara saygılı olması, malzemeleri paylaşması ve sırasını beklemesi teşvik edilir.

Önerilen Oynama Şekli

Janod acrobat skills game 2 ila 8 kişi arasında oynanabilir.

Kartlar ve akrobatlar oyunculara eşit sayıda dağıtılır. Oyuna ilk kimin başlayacağına karar verilir ve sonrasında oyun saat yönünde ilerler.

İlk oyuncu zemine bir kart koyar ve zarları atar. Zarlarda çıkan renklere göre zemine koyduğu karta akrobatları yerleştirir. Sırası gelen aynı işlemi tekrarlar.

Ancak amaç en uzun kuleye ulaşmak olduğu için stratejik davranılmalıdır! Ve unutmayın akrobatları koyarken kule düşerse oyunu kaybedersiniz.