Ring Throwing

Geleneksel halka atma oyununu benzersiz kalite ve tasarımda sunan Gonge ile çok keyifli vakit geçireceksiniz. Halka atma oyunu, mesafe algısını sağlamanın ve hedefe halkaları kusursuz şekilde atmada gerekli konsantrasyon, el-göz koordinasyonu ve beden kontrolünü güçlendirmenin en eğlenceli yollarından!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Miniland Cross Target Quoits Halka Atma Oyunu

Miniland Cross Target Quoits oyunu, çocukların fiziksel gelişimini desteklerken, aynı zamanda mesafe algısı, el-göz koordinasyonunu ve dikkat becerisini de geliştirerek zihinsel gelişimlerine de katkı sağlar.

Gelişime Katkısı

Özyönetim Becerileri

 • Büyük kas becerileri: Halkaları hedefe geçirmeye çalışırken büyük kas gruplarını kullanır.
 • İnce kas becerileri: Halkaları tutarken ince kas sistemlerinin duyarlılıkla kullanır ve gereken becerileri gösterir.
 • Yer bilinci: Halkları hedefe doğru atarken diğer demirlerin konumuna duyarlılık gösterir.

Düşünme Becerileri

 • Kavrama ve uygulama: Halkaları hedefe geçirmek için fırlatırken farklı kuvvetler uygularlar ve farklı fırlatma teknikleri geliştirirler.

Sosyal Beceriler

 • İş birliği yapma: Grup içerisinde iş birliği yaparak çalışması, başkalarının aldığı kararlara saygılı olması, oyunun malzemeleri paylaşması ve sırasını beklemesi teşvik edilir.
 • Başkalarına saygı duyma: Oyunu oynadığı kişilerin sırası geldiğinde onların atışlarını hesaplama ve bitirme haklarına saygı duyar.

Önerilen Oynama Şekli

Hem bireysel, hem grup oyununa uygun bir oyundur olan Miniland Cross Target Quoits oyununda amaç, halkları hedef çubuğuna geçirmeye çalışmaktır.

Artık klasikleşmiş olan hedefe halka atma oyununu biraz renklendirmek isterseniz, aşağıdaki yönergeler ile oyunu devam ettirebilirsiniz:

 • Renk sınırlamaları: Halkaları kendi renklerindeki çubuklarla geçirmesini isteyebilirsiniz. Ya da her renk için bir hedef belirleyebilirsiniz: turuncu halkayı yeşil hedefe geçirmeye çalış gibi.
 • Hedef odaklı da ilerleyebilirsiniz: tüm halkalar farklı hedeflerde olsun, ya da tümü tek bir hedefe denk gelsin gibi.
 • Oyuna zaman bazlı rekabet de ekleyebilirsiniz. Her oyuncu bir tane halka aldıktan sonra en kısa sürede hedef çubuğuna geçiren kişi kazanan olur!

  İyi eğlenceler!