Caravan

Tatil zamanı geldi! Bir tatili karavan hayatını keşfetmekten daha heyecanlı ne kılabilir? Lavabo, ocak ünitesi, dış mekan masa ve sandalye takımı ve hatta dış mekan duşu bile bulunan bu set ile minikler karavan dünyasına adım atacaklar.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Djeco Karavan

Çocuklar, hayatı oyun yolu ile öğrenirler. Oyunlarda kurguladıkları hikayeler doğrultusunda hayatın bir provasını yaparlar. Hayal güçlerini kullanarak, çevrelerinde gördükleri rolleri taklit etme eğilimindedirler. Djeco Caravan, çocukların sosyal bir birey olmasını desteklerken; merak ettikleri rolleri canlandırmalarına ve sosyal hayata uyum sağlamalarına yardımcı olur. Üstlendikleri roller doğrultusunda karşılarındakilerin duygularını anlayabilir; oyun sırasında kendini anlatırken iletişim becerilerini geliştirirler. Bununla birlikte kelime dağarcıkları gelişirken, konsepte dair bilmedikleri konular hakkında bilgi sahibi olurlar.

Gelişime Katkısı

Sosyal Beceriler

  • Sorumluluğu kabul etme: Grup halinde veya bireysel bir şekilde oynarken çocuk, üstlendiği görev doğrultusunda hareket eder ve oyunu kurgular.
  • Grup içinde çeşitli görevler üstlenme: Grup halinde veya bireysel bir şekilde oynarken çocuk, girdiği rol doğrultusunda davranışını değiştirir ve bu doğrultuda hareket eder.

İletişim Becerileri

  • Konuşma: Büründüğü role uygun bir şekilde konuşur, üstlendiği role uygun olarak fikirlerini veya görüşlerini dile getirir.

Özyönetim Becerileri

  • Organizasyon: Oynayacağı rolü kurgulayıp planlar ve yapar; planlarını rol içerisinde uygular.

Önerilen Oynama Şekli

Oyuna başlamadan önce kutudan çıkan parçaları çocuğunuzla beraber tek tek inceleyin. Bunların neler olduğu ve ne işe yaradıkları üzerine sohbet edin. Çocuğunuzla beraber karavan, karavanda yaşam ve tatil üzerine sohbet edin.

Oyunun herhangi bir kuralı yoktur. Bu oyunda çocuğunuzun hayal gücüne güvenin. Oyunun kurgusunu ve liderliğini ona bırakın ve birlikte karavanınızın tadını çıkarın.

İyi eğlenceler!