BRIO Travel Station Set

1880’lerde İsviçre’de kurulan BRIO, 100 yılı aşkın süredir çocukların yaratıcılığını ve hayal gücünü güçlendiren sade tasarımlı, yenilikçi ve kaliteli ahşap oyuncaklar üretir. 1958’de ahşap demiryollarını yaratan marka, böylece oyuncak deyince ilk akla gelen ahşap trenleri hayatımıza sokmuştur. Brio Travel Station Set küçük tren sürücüleri için müthiş bir eğlence sağlıyor.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

BRIO Travel Station Set

36 ay itibariyle çocukların el-göz koordinasyonları hızla gelişmeye başlar. Böylelikle 2 yaşa nazaran küçük objeleri daha rahat kavrarlar ve ince motor becerileri gözle görülür şekilde artış gösterir. Bu dönemde çocuklara, motor becerilerini destekleyici oyunlar sunmak, gelişimlerine büyük katkılar sağlar.

BRIO tren seti, çocuklarımızın ince motor gelişimlerine yardımcı olmakla beraber, matematik becerilerini destekler; sosyal ve duygusal gelişimlerine destek olur.

Gelişime Katkısı

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Küçük nesneleri toplama, dizme, takıp çıkarma becerilerini destekler. Nesneleri bir araya getirerek yeni şekiller oluşturma olanağı tanır. El-göz koordinasyonunu destekler.

Sosyal Beceriler

  • İşbirliği yapma: Paylaşma ve sıra bekleme gibi temel sosyal davranışlar konusunda pratik yapmasını sağlar.

Düşünme Becerileri

  • Kavrama: Yüksek ve alçak, hızlı ve yavaş gibi kavramlarla tanıtır. İtme, çekme, kuvvet verme durumlarındaki hareketi öğrenme fırsatı sağlar.

Önerilen Oynama Şekli

Kutuyu dıştan inceleyin. İçinden kaç parça çıkacağını çocuğunuzla beraber okuyun. Bu parçaların neler olabileceği ve kuracağınız oyunun kurgusu üzerine sohbet etmeye başlayın.

Kutuyu açtıktan sonra parçaları tek tek sayın ve aynı amaca hizmet edenleri gruplayarak ayırın. Modeli beraber inceleyin ve uygun birleştirmeleri yaparken doğru parçayı bulması için çocuğunuza zaman verin.

Seyahat üzerine sohbet edin; çocuğunuza trenle gidilebilecek şehirlerden bahsedin. Kendisi bir bavul hazırlamak istese içine neler koyacağını sorun; alınacak eşyalar üzerine birlikte fikir yürütün. Trafik kuralları, araç-yaya ilişkileri, bu istasyon gibi trafiğe açık yerlerde güvenliğini nasıl sağlayacağı üzerine birlikte fikir yürütün.

Son olarak, sizlerin de son derece keyif alacağı tren yolu ile oynarken, paylaşmanın ve sıra beklemenin önemi hakkında sohbet etmeyi ihmal etmeyin.