Monster Bowling

Melissa & Doug dünyanın bir numaralı oyuncak markalarındandır. Önce ‘sağlık’ diyen markanın yaratıcıları Melissa ve Doug, sizlere sundukları tüm oyuncakları önce sahip oldukları 6 çocuklarıyla oynayarak test eder! Monster Bowling ile çocuklarınız hem bowling keyfi yaşayacak hem de sevimli canavar dostları ile türlü oyunlar yaratacaklar. Çılgın, rengârenk, desenli, tüylü canavarlar hikâyeler kurgulamak için de bire bir!

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Melissa & Doug Monster Bowling

0-6 yaş arası yaratıcılığın en güçlü olduğu dönemdir. Çocukların objeleri alışılmışın dışında kullanma eğilimleri olmasının yanında asıl amaçlarına hizmet eden kullanımlarına da yeni eklemelerle yaratıcılık katarlar. Monster Bowling ile çocuklarınız hem bowling keyfi yaşayacak hem de sevimli canavar dostları ile türlü oyunlar yaratacaklar.

Gelişime Katkısı

Özyönetim Becerileri

  • Büyük kas becerileri: Nesneleri belli bir mesafedeki hedefe atma becerisini geliştirir.
  • İnce kas becerileri: El/göz koordinasyonunu geliştirir.
  • Davranış koşulları: Oyunun kurallarını takip eder.

Düşünme Becerileri

  • Uygulama: Çocukları devrilen canavarları sayarak geriye kaç tane kaldığını hesaplar. Böylelikle toplama-çıkarma işlemlerinin temelini atarlar. Hangi oyuncunun toplamda kaç canavar devirdiğini hesaplayabilmek için kayıt tutar.
  • Analiz: Her bir oyuncunun toplamda devirdiği canavarları bulmak için kayıt sonuçlarını inceler. Neden-sonuç ilişkisi kurmalarına fırsat verir.

Sosyal Beceriler

  • İşbirliği yapma: Paylaşmayı, sıra beklemeyi, yenmeyi, yenilmeyi deneyimler.

Önerilen Oynama Şekli

Bowling oyununun kurallarını çocuğunuza anlatın. Canavarları belirtilen şekilde dizerken çocuğunuza asistanlık yapın. Oyuna önce kimin başlayacağına karar verin ve beraber oyunun tadını çıkarın!

Çılgın, rengârenk, desenli, tüylü canavarları hikâyeler kurgulamak için de kullanabilirsiniz :)

İyi eğlenceler!