Genius Kit

Osmo iPad için geliştirilmiş, çocuğunuza uygulamalı oyun dünyasının kapılarını açan ödüllü bir oyun sistemidir. Google'lı 2 babanın, Google kampüsündeki anaokulunda dahi teknolojik oyuncakların yetersizliğini fark etmeleri üzerinde birlikte kurdukları 'Tangible Play'in harika buluşu Osmo, fiziksel ve dijital oyunu bir araya getirerek çocukların ekran başında geçirdikleri zamanı hem keyifli, hem yaratıcı kılıyor. 5-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olan ve 4 farklı oyun içeren Osmo Genius seti çocukların matematik, görsel düşünme, problem çözme ve yaratıcı çizim becerilerini eğlenceli oyunlarla geliştirir.

Araştırma Becerileri

Düşünme Becerileri

Sosyal Beceriler

İletişim Becerileri

Özyönetim Becerileri

Osmo Genius Kit

Günümüzde karşı konulamaz şekilde ivme kazanan teknoloji bazlı oyunları seçerken yaşa ve gelişime dikkat edilmesi ve bu oyunlara ayrılan zamanın doğru ayarlanması büyük önem arz eder. İçeriklerinin çocukların yaş ve gelişimlerine uygun olması ise en büyük kriter olmalıdır.

Osmo Genius sayesinde çocuğunuz bir yandan yaratıcılığını geliştirirken bir yandan eğlenecek ve yaşına uygun, etkili bir ekran zamanı geçirecek. Matematik, dil becerileri ve görsel algısı gelişirken, İngilizcesi de desteklenecek.

Gelişime Katkısı

Düşünme Becerileri

  • Kavrama: Anlatılan ve istenenlerin anlamını yakalar, öğrenileni yorumlar, çizerek ya da şekil/nesneler aracılığıyla iletir.
  • Uygulama: Daha önce edindiği sözcük ya da çizim bilgisini kullanır.
  • Sentez: Bir bütün yaratmak üzere bilgilerini birleştirir, yaratır, tasarlar ve görsel olarak sunar.

İletişim Becerileri

  • Sunma: Görsel malzemeleri ve Osmo kitini hazırlar, bu görsel iletişim araçları yoluyla bilgisini çizmek için uygun teknolojiyi kullanır.
  • Sözel olmayan iletişim: Osmo ile görsel ve kinestetik iletişimin anlamını kavrar, çizim yöntemini kullanarak iletişime geçer.

İletişim Becerileri

  • Dinleme: Grup arkadaşlarının fikirlerini ve anlatımlarını dinler.
  • Konuşma: Hikayeyi ve hikâye sürecini kurgular. Kendini ifade etmesi için olanak edinir. Hikayeye başlar ve/veya bitirir.

Özyönetim Becerileri

  • İnce kas becerileri: Çizim yaparken ve uygulamaları açıp kapar, adımları takip ederken ince kas sistemlerini duyarlılıkla kullanacağı çizim becerileri sergiler.

Önerilen Oynama Şekli

The Genius Kit, ödül kazanmış 4 ayrı oyunu kapsamaktadır: Numbers, Masterpiece, Tangram ve Newton:

Tangram oyununda amaç ekranda beliren görselin aynısını, tangram parçalarını kullanarak, ekranın önünde tamamlamaktır. Tamamlanan her bir görselin ardından zorluk derecesi adım adım değişecektir. Bu oyun ile çocukların görsel becerileri ve yaratıcılıkları desteklenecek!

Numbers çocukların ekranda gördükleri rakamları toplama, çıkartma ya da çarpma ile elde etmeye çalıştıkları, her bulunan doğru cevabın ardından baloncukları patlayarak balıkların özgürlüğüne kavuştuğu eğlenceli bir matematik oyunu!

Newton ile amaçlanan çocukların problem çözme becerilerini desteklemektir. Oyunda amaç düşmekte olan topları beyaz kağıda çizilen çizgilerle ekrandaki sabit cisimlere yönlendirmek.

Masterpiece ile çocuklar onlarca başyapıta imza atacaklar! Masterpiece App’inin galerisinde bulunan veya ipad’de kayıtlı herhangi bir fotoğraflar seçin. Masterpiece bu fotoğrafı bir çizime dönüştürecek! Tek yapmanız gereken ipad’inizin önüne bir beyaz kâğıt alıp çizgilerin üstünden geçmek ve sonrasında arzu ettiğiniz gibi süslemek! Osmo ile bu çizimleri hızlandırılmış videolara dönüştürmek de mümkün!