Hakkımızda

Araştırmalara göre çocuklar onlara alınan oyuncakların yarısından fazlasıyla bir hafta içinde bağını koparıyor.

Bu oyuncak israfı ve zaman kaybının en büyük sebebi, çocuğun ilgi alanına ve yaş grubuna uygun oyuncakların seçilememesi... Anne babalar, çocuğun gelişimini gerçekten destekleyecek kaliteli oyuncaklara "Acaba bu kadar para verdikten sonra bu oyuncağı da bir kenara atar mı?" şüphesiyle yaklaşıyorlar. Kalitesiz ve çocuk gelişimini desteklemeyen oyuncaklar ise kısa sürede çocuğun ilgisinin dışında kalıyor. Sonuç hep aynı: Evin bir kenarında yığılan tek kullanımlık plastikler.

İşte biz de hem bu 'tek kullanımlık' oyuncak kültürünü dönüştürmek, hem de aileleri çocuk gelişimine en uygun oyuncaklarla buluşturabilmek adına 2019 yılında moritoys’u hayata geçirmeye karar verdik.

Biz, oyuncak seçiminin uzmanlardan destek alarak yapılması gerektiğine inanıyoruz ve bu sebeple çocuk gelişimine yardımcı, her yaş grubu için ayrı ‘oyuncak programları’ hazırlıyoruz. Kurduğumuz bu sistem sayesinde pek çoğu Türkiye’de bulunmayan, bulunsa bile erişilmesi zor maliyetlerde sunulan oyuncaklar her ay sürpriz bir kutuda üye ailelerimize teslim ediliyor. Çocuğunuzun çok beğendiği oyuncaklarla daha uzun süre oynayabilmesi için aylık değişimden vazgeçip aynı oyuncaklarla 1 ay daha devam edilebileceği gibi, oyuncaklar piyasa fiyatından daha uygun bir fiyata da satın alınabiliyor.

"Doğru oyuncak her şeyi değiştirir" diyerek çıktığımız bu yolda moritoys ailesi olarak çocuk gelişimine katkı sunabilmek ve en erişilebilir fiyat avantajlarıyla aileleri doğru oyuncaklarla buluşturabilmek için son sürat çalışmaya devam edeceğiz.

moritoys iletişim

info@moritoys.com
Adres: Evliya Çelebi, Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Caddesi, Şişhane Sk. No:5 Kat:2, 34433 Beyoğlu/İstanbul

moritoys ekibi

 • Aslı Sepil

  Aslı Sepil

  Bilkent Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Aslı, iş hayatına PwC İstanbul ofisinde adım attı. PwC İstanbul ve Los Angeles ofislerinde çalışmasının ardından, University of Warwick’te Politik Ekonomi üzerine masterını tamamladı. Barclays Bank’in Afrika operasyonlarını yürüttüğü Johannesburg ofisinde geleceğin liderleri programı kapsamında görev almasının ardından Türkiye’ye dönerek Koç Holding Sürdürülebilirlik ve Dış İlişkiler ekibine katıldı. 2016 yılında Chief Talent Officer olarak Publicis Groupe Türkiye ekibine katıldı. 2019 yılında uzun süredir hayalini kurduğu moritoys’u hayata geçirdi.

 • Hande Gündüz

  Hande Gündüz

  Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünü üçüncülükle bitiren Hande, University College Lillebælt Social Education departmanında ERASMUS eğitimini tamamladı. Mezuniyetimin ardından TEMA Vakfı Eğitim Bölümü’nde Materyal Geliştirme Uzmanı olarak görev almasının ardında, tutkunu olduğu mesleğimde ilerlemek adına BLIS (Bilkent Labratory and International School)’de okul öncesi öğretmeni olarak 4 sene çalıştı. BLIS’te pre-Kindergarten (3-4 yaş) ve kindergarten (4-5 yaş) seviyelerinde öğretmenlik deneyimi kendisine aynı zamanda Türkiye’nin en önde gelen IB PYP (Primary Years Programme) okullarından birinde eğitim alma fırsatı tanımış oldu. Bu süreçte bir PYP eğitmeni olmanın yanı sıra, çok sayıda ulusal ve uluslararası IBPYP eğitimine katılması alanda derinleşmesine fırsat verdi. Halihazırda ODTÜ Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliğinde yüksek lisansını yapmakta olan Hande, moritoys İçerik Geliştirme Uzmanı olarak görev almakta.

 • Mehmet Özdoğan

  Mehmet Özdoğan

  Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu olan Mehmet, 2008-2014 yılları arasında Hürriyet, Milliyet, Habertürk TV, Radikal ve Wall Street Journal’ın da aralarında bulunduğu pek çok mecrada muhabir, editör, yazar ve haber müdürü görevlerini üstlendi; basılı, tv ve dijital; yayıncılığın tüm alanlarında deneyim kazandı. 2014 yılında Hürriyet Gazetesi’nin bir girişimi olan kreatif içerik ajansı Brands&Stories ekibinin şef editörü oldu ve 300’e yakın markaya içerik ve içerik stratejisi çalıştı. Ayrıca Kanken ve IQOS’un içerik pazarlama stratejisini yönetti. Yaklaşık 1 sene önce Publicis Groupe’a dahil olan Mehmet, İçerik Stratejisi Direktörü olarak görevini sürdürüyor. 2018 yılının sonlarına doğru dahil olduğu moritoys serüveninde ise ‘Pazarlamadan Sorumlu Kurucu Ortak’ görevini üstlenmekte.